| Alexandrujr3 a întrebat:

Salut în partea stânga jos ma doare adică pur și simplu am o durere suportabila și nu m-am dus la control și ma doare de când am jucat fotbal adică de acum 2 zile ma tot doare ar putea fi de la un efort brusc sau am ceva va rog să-mi răspundeți cu seriozitate mulțumesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| dullcat a răspuns:

Buna.La medic primesti raspunsul potrivit pentru ce ai tu, nu pe internet.Partea stanga jos e o exprimare vaga.

| ioana748 a răspuns:

Poate fi de la efort brusc.
Sticla cu apa calda si poți strange cu o fașă elastica.
Multă sănătate.

| norisorulpufos a răspuns:

Ai un inceput de hernie inghinala.
Intr-un pahar de lapte fierbinte pune o lingurita de troscot si una de cicoare.
Lasa 15 minute la infuzat.
Bea cateva zile asta dimineata si seara.
Se va intari acel muschi.
Si fereste-te de frig.
Eventual pune mana calda acolo sau spirt.