| azeppellin a întrebat:

Salut in timp ce inotam am fost taiat la picior de o scoica probabil,mi-a despicat carnea de la picior,am plaga taiata,am fost la spital, mi-a cusut plaga si mi-a dezinfectat-o.Intrebarea mea este in cat timp se va vindeca complet plaga sa nu mai am nici o problema, in cat timp trebuie sa scot atele si crema de galbenele ajuta la vindecarea mai rapida? Vreau sa se vindece mai repede.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

Dupa cca o saptamana se scoate ata (copcile), dupa care mai sunt necesare cateva saptamani pana ce se reface si structura carnala.