| sucul a întrebat:

Salut.joc minecraft.si am auzit de herobrine...si m-am jucat herobrine si era sa fac infarct.inca imi mai bate inima.nu pot sa ma misc din camera mea, nu mai pot face nimic! deci as vrea sa stiu cum pot sa scap de frica aceasta de la joc? cine ma va ajuta primeste funda

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| casher a răspuns:

Bun bun bun, eu am jucat cu herobrine, am downladat modu' si aveam verziunea de minecraft 1.5.2. si nici nu imi aparea si i-am facut totemu tot, si m-am uitat la tutorial PERFECT cum se baga modu' (la ala a mers si la mine nu ) incearca : IN TIMPS CE IL STERGI gandeste-te ca herobrine nu exista si gandeste-te ca tu l-ai omorat si ca numai invie. Gandeste-te la ceva amuzant si frumos, nu la herobrine? ce e? HEROBRINE : vin sa te manaaanncc! nu-ti fi teama, ce, el exista in realitate? ZI! FI CURAJOS! NU FI GAJIKA! FI CURAJOS, VIOI si VITEAZ!
nu-s cerjetor de funde. Sper ca te-am ajutat
P.S. (al doilea raspuns) ori laasate de minecraft ( sti ca nu trebuie )
Apropo (al treilea raspuns care nu trebuie sa-l citesti) ( e doar pentru cei care nu le e frica de herobrine si de nimic mai de groaza) uitete la filmul Minecraft-Top 5 Scary Mods, si bagale in joc pe toate

16 răspunsuri:
| MariusBoy2013 a răspuns:

E doar un joc bailaughing mai iesi si tu pe afara cu prieteni si o sa-ti treaca frica!

| RTDRomania a răspuns:

Salut,frica o sa iti treaca, e o eroare de la joc, dar multi jic ca herobrine e fratele decedat a lui Notch pentru ca daca ai vazut nu are ochii si morti cand mor ii se retrag pupilele

| minecraftian a răspuns:

E doar un joc, iti recomand un film amuzant sa mai uiti si herobrine nu mai exista in verisunile noi fara moduri

| WeAreSmart a răspuns:

Nu m-am jucat in minecraft dar cred ca e strasnic daca aveai sa faci infarct, aveam si eu seanzatiile astea cand ma jucam in CS 1.6 pe servere cu zombie, dar dupa un timp m-am lasat de zombie si gandurile imi sunt limpezi, incearca sa nu te mai joci in herogrobine sau cum l-o fi chemat, vei uita repede de el

| DopeNope a răspuns:

Gandeste-te la alte chestii si nu-ti va mai fii frica crede-ma, si eu odata ma uitasem la un video pe youtube parca se chema 13 cu blestem, si sa stii ca mi s-a facut frica de mi-era frica si sa mai stau in casa si pana la urma m-am uitat de 15 ori la video si gata nu mi mai e frica

| Raven12250 a răspuns:

Mda si eu am jucat cu herobrine
si m-am speriat tot asa nu ma miscam
imi vorbea calculatorul dar am prin curaj dupa ce l-am omorat acum ma uit la orice film despre el cu popup-uri chiar mi se pare amuzant nu ai de ce sa te sperii e un mort si un mort nu face nimic.

| sucul explică (pentru casher):

Mersi mult, am facut 1 si a treia 3 varianta.alea nu prea ma speriau.ms mult big grin. Funda castigata!
Felicitari DarkRomaniaAssassin!

| casher a răspuns (pentru sucul):

Mersiwinking

| casher a răspuns (pentru casher):

Da... Mersi laughing, daca mai vrei ajutor de la mine, DOAR DESPRE JOCURI, email : vsarbu123@yahoo.com
daca vrei sa fi prietenul meu email : sarbu_vali@rocketmail.com

| casher a răspuns (pentru WeAreSmart):

Tu nu ai jucat niciodata minecraft? O.o

| robert0802004 a răspuns:

Sincer si eu am trecut prin asta simteam ca e pe urmele mele se intamplau lucruri stranii pe lumile mele.Dar sincer herobrine e un virus al minecraftului din cate se spune si ca creatorul jocului nu la bagat dar herobrine nu iti poate face numai tie ceva crede-ma incearca sa joci pe un server cu prietenii si sa uiti de el eu sincer am vazut si videoclipuri cu un mod herobrine crede-ma in acel mod ai si cosmaruri deci e si mai urat o sa iti revii si eu mi-am revenit crede-ma.

| Nicolaescu_Darius_1992 a răspuns (pentru WeAreSmart):

Nu di cauza jocului minecraft di cauza lui herobrine

| casher a răspuns:

Eu ii raspund lui sucul mereu perfect happy

| Metin2noi a răspuns:

Îți spun ceva? M-am uitat pe youtube la un om care juca mc, cand s-a dus afara a vazut pe,, HEROBINE'' în varful muntelui, s-a dus in casa apoi a inchis usile si a aparut in spatele lui. Cand a iesit din casa a facut o groapa si s-a ascuns in ea si herobinele a sapat si a ajuns la el. Acum si mie mi-e frica sa joc pe survial si joc pe creative e mai bine si daca vrei sa ma contactezi pe facebook eu sunt Iulian Beta si lucrez la rapid Bucurestihappy am poza editata. Paaaa.

| Vasile_Valentin_Ionut_1981 a răspuns:

Trebuie sa dezinstalezi modul si sa te distrezi, nu te mai gandi la Herobrine

| Vararu_Andy_1979 a răspuns:

Stiu ca ai dat funda si raspunsul e de muuultttt dat dar am o idee. Uita-te de la minutul 5:20 la videoclipul asta pana la 6:10 aprox si o sa iti treaca orice fria pe moment:https://www.youtube.com/watch?v=GzY4dt4txxg