| Tetris a întrebat:

Salut, joi`a trecuta, mi-a aparut o mica bubita pe buza inferioara, ma dura ceva`ceva, am crezut ca este herpes, pana in ziuaa`de azi, mi sa extins foarte`foarte tare`n gura, si pe buza tot mai tare, am mers la cabinet, mi-a dat acolo`ce mi-a dat, fac tratament, dar mi se tot extinde parca, de mancat, nu pot sa mananc ABSOLUT deloc, mor de foame mai degraba.si am un gust oribil de purooi in gura aproape mereu`. stiti ce as putea sa mai fac?puppy dog eyes`.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| madalina3005 a răspuns:

Nu sunt in masura sa iti spun ce sa mai faci, insa cel mai bine este sa mergi la un nou control cat mai urgent, infectiile sunt foarte periculoase. Nu astepta pana cand puroiul iti va intra in sange. Sper sa te faci repede bine.

3 răspunsuri:
| dafna a răspuns:

Sa mergi la un doctor. Poate fi afta si cu tratament in doua zile se mai amelioreaza.

| ioanaioana a răspuns:

MMai du-te la medic si spune-i ce ai spus si tu in intrebare

| Mihail_4182 a răspuns:

mergi urgent la medic, daca e afta esti fericit...