| Gabriel2007 a întrebat:

Salut, la fotbal pot purta sosete care sunt mai stranse pe picior care nu sunt marimea mea? ca in general stiu ca nu e bine sa le porti cand nu faci nimic ca ingreuneaza circulatia sangelui, dar practic la fotbal sunt in miscare

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
11 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

~pot purta sosete care sunt mai stranse pe picior care nu sunt marimea mea?~

Găbiță mamă, dacă-i poți trage pe picior, care-i problema?

| carevaescu a răspuns (pentru sierra1):

Sierra tată, e o problema daca sunt prea stranse.

| sierra1 a răspuns (pentru carevaescu):

"carevaescu : Ti-ai cumpărat tenesi?"

n-am mai auzit de așa ceva dar dacă nu ți se bulbucă ochii de la șosetele (?!) strânse, n-ai nimic (eventual fițe)

| carevaescu a răspuns (pentru sierra1):

Era din alta postare, voia sa meraga cu crampoanele la sala de fotbal.

Si nu, nu e tocmai asa. Cateodata sunt sosetele suficient de stranse incat sa ti restrictioneze partial circulatia. Efectele nu le simti imediat.

| sierra1 a răspuns (pentru carevaescu):

Oare ar putea leșina pe teren, in timpul vreunui dribling, din cauza presiunii sanguine prea mari din creier?

| carevaescu a răspuns (pentru sierra1):

Nup, dar i se pot umfla picioarele, si poate avea probleme in zona.

| sierra1 a răspuns (pentru carevaescu):

Pe scurt: frecții!

| carevaescu a răspuns (pentru sierra1):

Sure. Totuși niște șosete de la pepco sunt extrem de ieftine.

| sierra1 a răspuns (pentru carevaescu):

Imi pare că n-ai reținut mesajul...

| carevaescu a răspuns:

Pai la fotbal ai nevoie de circulatie buna...
Ti-ai cumpărat tenesi?
La pepco au sosete ieftine

| Ilovedinero a răspuns:

Depinde unde iti sunt stranse.La jambiere de ex pe portiune mare este bine ca pun presiune pe muschi astfel, nu simti loviturile la intensitate maxima.Sosetele in schimb daca au doar o dunga unde te strange nu este bine caci chiar iti ingreuneaza circulatia sangelui