| JuSt222 a întrebat:

Salut m-am apucat sa iau WPI+Creatina+Amino, credeti ca este nevoie si de un hepatoprotect?

Fac sala de 8 luni, nu sunt un copil care abia s-a apucat de 15-16 ani si vrea sa impresioneze gagicile...Am 20 de ani.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| s3bycu a răspuns:

Nu este nevoie de niciun hepatoprotect.
Creatina si aminoacizii nu au treaba in nicun caz cu ficatul asa ca nu iti fa probleme in acest sens.

Poti afla mai multe pe blogul meu: cirdeiusebastian.wordpress.com

| s3bycu a răspuns:

Si daca vrei un hepatoprotect ca sa iti ajuti ficatul la antrenament aceste te va ajuta doar in cazul in care antrenamentul este de specific anaerob si foarte intens ( de exemplu cum e proba de 400 m la atleti - un efort foarte intens anaerob care poate afecta ficatul).