| JuSt222 a întrebat:

Salut m-am apucat sa iau WPI+Creatina+Amino, credeti ca este nevoie si de un hepatoprotect?

Fac sala de 8 luni, nu sunt un copil care abia s-a apucat de 15-16 ani si vrea sa impresioneze gagicile...Am 20 de ani.s

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| SiLaS a răspuns:

Pentru ce sa iei hepatoprotect? Ce crezi la 20 de ani iti crapa fiatu? Ia linistit suplimente si nu te gandii ca mori.Sunt altii care au luat creatina 5, 6-7 ani la rand si nu au nimic.

| AxlRose a răspuns:

Ba,eu sunt un copil de 16 ani care face de 2 ani sala si o ajuns la corpu dorit cu multa munca, multe oua si carne. Nu iti recomand suplimenti, dar daca tot iei consulta-te cu un specialist

| JuSt222 explică (pentru AxlRose):

Suplimente*

| SiLaS a răspuns (pentru AxlRose):

De ce nu recomanzi tu suplimente copile? Tu te crezi culturist dupa 2 ani de sala si te crezi in stare sa dai sfaturi si la altii? Eu zic sa stai in banca ta si sa nu mai dai sfaturi la altii ca cine iti vede comentariile se ia ca prostu dupa tine.

| Cosmin86 a răspuns (pentru AxlRose):

Multe oua si carne?

Trebuie sa consumi carbohidrati DUBLU fata de proteine.

Ouale si carnea n-au carbohidrati...

Invata sa mananci pentru masa musculara.

| AxlRose a răspuns (pentru SiLaS):

Scuza-ma,traiesc cumva intr-o tara unde am lacat pus pe gura? Nu, asta e opinia mea, daca tu ai una diferita eu cred ca JuSt222 vrea sa ti-o auda, nu eu. Si apropo, varsta e doar o cifra, doar daca am 16 ani nu inseamna ca stiu mai putine intr-un domeniu decat cineva de 20-30 de ani!

| SiLaS a răspuns (pentru AxlRose):

Cate carti despre culturism, nutritie si sport in general ai citi? Sa vad cat de documentat esti.Nu ai gasit persoana potrivita crede-ma