| anonim_4396 a întrebat:

Salut m-am lovit ieri destul de tare la genunchi, el e umflat pot merge alerga normal... dar ma doare cand apas eu cred ca am apa la genunchi. Intrebarile mele sunt:
La medic cum se scoate apa de la genunchi?
Daca nu merg la medic ce complicatii pot aparea?
Ce altceva mai poate fi in afara de apa la genunchi? ( sunt umflat cand apas e foarte moale si nu ma doare foarte tare )dar se simte...

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| katy a răspuns:

Medicul iti prescrie o reteta, nu ti-o scoate el cu mana. mergi la farmacie si cumpara o pastila de cloramina, intreaba farmacista in cati litri de apa se dizolva ca sincer am uitat ori 1litru ori 1, 5 l nu mai stiu sigur si pune comprese cu acea pastila la picior va extrage apa de acolo, dar e bine sa te vada si un medic cel mai probabil iti face o raza si iti prescrie o reteta

| andrewwPK a răspuns:

Mane si eu am problema asta din clasa a 6 a din semestru al 2 la inceput si acu is in clasa a 7a crying si tot ma doare cand apasa cine va daca stii ce trebuie facut anuntama