| ionutz1986 a întrebat:

Salut, m-am operat la degete după ce le-am tăiat cu flexul.
Mi-au scos firele de o luna, am operația de 2 luni aproximativ, acum am văzut ca mi-a iesit un cap de ata din deget. Am fost cusut spirala și acum nu știu cum sa fac cu ata, daca trag de ea ma doare rău, câteva sfaturi? Mulțumesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Intoarce-te la cabinetul medicului care te-a operat. O va pune pe asistenta lui să se ocupe de scoaterea firelor.
Ori, mergi la clinică unde ai medicul de familie si se rezolvă. happy
Oricum, ce a fost greu a trecut...
Vai de capul tău prin ce ai trecut, nici nu vreau să mă gândesc!

| dinaprilie a răspuns:

Salut, poti sa o parlesti cu bricheta ( in spirit de gluma ). Aaa..la doctor? Sa ti-o traga? De acolo...