| KadarIstvanCosmin2000 a întrebat:

Salut, m-am taiat din greseala la alunita, nu a curs mult sange si alunita este mica de tot. In fine, am auzit ca se poate face cancer de la asa ceva, am sanse sa fac cancer?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Valentina_Clara_1998 a răspuns:

Nu,cancerul nu se face daca ti.ai tăiat o mica alună....chiar o farmacista ne povestea cum a dat cu peria când se peria si si.a smuls aluniță de acolo si a pus puțin dezinfectant s.a dus si ea la un medic si nu a pătuț nimic, nu te speria...

3 răspunsuri:
| Daniel2836 a răspuns:

Nu se face Cancer! 89%

| CLCQ a răspuns:

Se poate dar nu daca te tai. Alunita respectiva era mai bine daca o vedea un dermatolog inainte.

| Cosmina2003 a răspuns:

Ti-as sugera sa vizitezi un medic dermatolog...Dar din punctul meu de vedere nu cred ca este asa de grav.Nu te ingrijora!