| Tecad a întrebat:

Salut ma daore de 2-3 zile burta sub buric se poate sa fie gastrita/ulcer/crampa? Mentionez ca sunt "dependent" de guma de mestecat?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Arthur a răspuns:

Ce e prea mult strică. Mestecatul gumei stimulează producerea sucului gastric putând leza mucoasa stomacală dacă acesta este în pauza dintre mese.

| Coroban_Raluca_1992 a răspuns:

In primul rand daca ai gastrita / ulcer nu te doare sub buric ci stomacul!
ar putea fi crampe sau sa ai paraziti intestinali.