| costel3 a întrebat:

Salut,ma doare in partea dreapta in mijloc asa mai jos, nu stiu cei poate ma ajuta cineva?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ficatii.laughing Mai putin alcool sau deloc daca esti matur si crapi si ca regim paine prajita (coapta), fara prajeli si grasime de porc, ceai de anghinare sau galbenele in loc de apa. Faci o infuzie din ceai de anghinare sau de ce nu de pelin (serios) bei doua trei guri de ceai din acela si stai 15 minute e partea dreapta.Regimul trebuie sa dureze cel putin o saptamana sa se dezintoxice ficatul. Poti avea ficatul intoxicat cu alcool sau grasime, se fac niste...bilute cat o gamalie de bat de chibirt la ficat si doare nasol, uneori se resimte si in spate.

2 răspunsuri:
| Neo12 a răspuns:

Ar putea fi ficatul sau altă cauză. Mai bine mergi la doctor pentru că nu este de joacă.

| madamme a răspuns:

Mergi de urgenta la spital. Poate fi o simpla criza biliara sau o apendicita. Nu e de joaca.