| Lisnic_Ana_1995 a întrebat:

Salut,ma puteti ajuta?,de mica mi-a aparut o pata langa ochi: micuta, rosie-roz cu venisoare mici, iar cand am mai crescut un pic, tot asa a ramas.Dar am mai avut asa la incheietura la mana insa a disparut, si apropo impreuna cu aceasta pata am mai avut 2 pe obraz, dar la fel au disparut, numai aceasta a ramas. Ajutati-ma va rog sa aflu macar ce-i asta, de deranjat nu ma deranjeaza.Nu tin minte cand mi-a aparut dar cand aveam 5-6 ani o aveam, acum am 15.Am si poza dar nu stiu cum sa o adaug.Multumesc anticipat.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Caro34 a răspuns:

Ar trebui sa consulti un medic si el iti va spune sigur ce este. De obicei, petele ce apar si dispar sunt de la ficat. Ar trebui sa faci si un set de analize, in special probele hepatice si sa le vada un medic insa daca vei merge la un dermatolog, el sigur iti va spune ce analize sa faci. Numai bine!