| anonim_4396 a întrebat:

Maine va trebuii sa ma duc la dentist...Am probleme cu un dinte de din fata.
Problema este ca atunci cand stau cu gura deschisa imi vine greata (doar daca stau in pozitia care o ai la dentist) daca stau in picioare sau stau normal pe scaun nu imi vine...Ce pot face sa nu imi mai vina senzatia aceea, nu pot sta mai mult de 5 secunde cu ea deschisa
Multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| madalinfindrihan a răspuns:

Pai in nici un caz cu medicamente de masina doamne... Tu ii poti spune doctoru-lui chestia asta si el o sa stie ca se faca poti sta dreapta sau cum vrei tu dar tu trebuie sa ii spui asta doctoru-lui ca sa stie in ce pozitie sa te puna! Bafta sper ca te-am ajutat. Funda?

2 răspunsuri:
| FoxGames a răspuns:

Exista medicamente pentru greata de masina. Ar fi bune in cazul tau

| Ungureanu_Magdalena_1997 a răspuns:

Ar trebui sa treci pe la un medic sa stii sigur ce ai, si ii poti explica si dentistului situatia va intelege.