| anonim_4396 a întrebat:

Am o problema,maine trebuie sa ma duc la dentist, trebuie sa imi lucreze la un dinte in fata.Ideea este ca nu imi este frica,dar cand deschid gura si baga ceva in gura,fie ca este mana sau orice altceva imi vine foarte rau greata...Ce pot face? Nu imi este frica,nu am nicio problema...Ajutati-ma cu un sfat, dar fara sa iau vreo pastila happy. Multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| GargaritzaTha a răspuns:

Pai atunci cand iti baga mana sau altceva tu iti faci greata, incearca sa nu te mai gandesti, gandeste-te la orice altceva. Funda?

| Qweerrrtttyyy a răspuns (pentru GargaritzaTha):

Am incercat...degeaba

| NightRaven2k a răspuns:

Încearcă sa nu mănânci inainte de a merge la dentist, si nu te gândi ca o sa ti se mai întâmple asta. FUNDA?