| Renes a întrebat:

Salut,menstruatia imi aparea fara crampe sau altceva,dar duminica am baut foarte mult,si se poate ca asta sa fii afectat ceva? deoarece ma doare capul,cateodata am crampe,spatele, am avut si greturi..nu am intretinut contact sexual dar ma ingrijorez foarte tare gandindu-ma ca as putea fii insarcinata,ma stresez pentru ca astea sunt si semnele unei sarcini, se poate ramane insarcinata si fara contact sexual?
Multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| FoarteTareFrate a răspuns:

Doamne fereste nu! Trebuie SPERMATOZOIZI ca sa ramai insarcinata mai fata laughing. Si aia sunt in sperma, pe hartia igienica nu ii gasesti laughing.
Acum fara gluma, nu ar fi rau sa te informezi despre chestiile astea. Faptul ca ai baut poate fi un motiv, mai poate fi la mijloc o raceala sau alta afectiune. Nici eu nu aveam probleme, dar odata m.am trezit ca nu mai pot sa ma ridic din pat din cauza durerilor, uneori se intampla uneori nu, vezi sa nu fie alta cauza. De la vin se spune ca cica curge mai mult, nu stiu daca se intampla si chestiile astea de la el. Sau poate te.ai imbatat si te.a afectat asa tare...da nu cred, iti trecea pana acum. Poate un inceput de raceala, ceva.Cauta pe net despre cum e cand ramai insarcinata... ce clasa esti?! Se invata la biologie. Trebuie sa se contopeasca celula femeiasca cu cea barbateasca, rezulta fecundatia si asa mai departe. STAI LINISTITA NU SUNT DECAT 0% SANSE DE SARCINAlaughing
funda?happy

5 răspunsuri:
| FoarteTareFrate a răspuns:

Ok, pana nu pui mana pe organul genital al baiatului dupa ce a patit.o (adica a ejaculat) stai linistita laughing)). Pe bune, informeaza.te happy. Mie la 14 ani mi.a dat mama o carte "Sex pentru tonti", scrie despre protectie, boli, pericole, ce e bine si ce nu etc, dar poti cauta si pe net chestiile astea sau sa intrebi o prietena ori pe cineva aici pe TPU thinking Esti mare acum! laughing

| Renes explică:

Oh okay, am 15 ani si se pare ca toata lumea cam rade de mine, m-am gandit ca poate am pus mana pe ceva si apoi nu stiu rolling on the floor) frate, stiu ca ma ingrijorez degeaba dar pur si simplu asa e firea mea, oricum, multumesc pentru raspunsuri anyway.

| stefania94 a răspuns:

Normal ca nu! laughing

| luKian24 a răspuns:

Cu doamne iarta-ma sa ramai insarcinata fara contact sexual?laughing) te lasa gravida din priviri sau cum?!

| magdutza96 a răspuns:

laughing) nu draga nu ai cum... iar simptomele aste de la bautura, nu-ti mai face griji de pomana... corpul unei persoane este unic, asa ca daca prietenele tale au alte simptome nu te ingrijora!