| AlexBoy88 a întrebat:

Mi-a iesit in gura langa maseaua de minte pe gingie in spate de tot ceva alb ca niste 3 bubite albe.(nu stiu siguri daca e puroi)
Si cand mamanc ma doare.
Eu deja fac tratament cu augmentin pentru o raceala puternica.
Ce poate sa fie?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| fabiola a răspuns:

Poate fii o infectie la maseaua de minte! Faptul ca iei augmentin ar trebui sa se retraga in urmatoarele zile. Daca nu-mergi la stomatolog!

3 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Cel mai probabil, ai un abces dentar ( puroi la masea ) şi NU-l poţi trata "acasă".

TREBUIE să mergi la medicul stomatolog pentru a vedea care este motivul acelui abces : eventual, o să-ţi facă un drenaj ( ca să aibă pe unde se scurge puroiul ) şi o să-ţi prescrie un antibiotic adecvat!

Toate cele bune.

| cristimihailov a răspuns:

Te-ai gandit ca un dentist nu o sa iti atace dintii daca ai puroi si nu e foarte grav? De ce nu il intrebi pe nenea doctorul in loc sa intrebi pe toti "priceputii" de pe aici...

| xRobertx a răspuns:

Teai gandit ca pot fi afte bucale?