| KrS_5833 a întrebat:

Salut mi-am dat gaura in ureche si mi s-a umflat putin este normal?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| mihaela_7915 a răspuns:

Dap.sh eu am 3 gauri intr-o ureche una mi-am facut-o singura sh 2 la bijuterie.este normal sa ti se umfle putin dar nu mlt.sh e ff important sa nu pui mana. asa o sa ti se vindece mai repede. quidate

7 răspunsuri:
| rosto a răspuns:

Da, e normal, gandeste-te ca acolo e "rana", e normal sa se umfle happy

| Hypathia a răspuns:

Da este normal, doar sa nu se inflameze prea tare si sa inceapa sa te doara pentru ca atunci nu e normal. Depinde si cu ce ai facut gaura. Eu cand mi-am facut am folosit un pistol special si nu am avut nici o problema. Depinde si de organismul fiecaruia, daca esti mai sensibila/sensibil ar trebui sa urmaresti evolutia umflaturii, iar daca se agraveaza sa mergi la doctor. happy

| Anonima_9977 a răspuns:

Da` dar ai grija sa nu ti se infectezethumbs up

| Biscuiti a răspuns:

Da.asa am patit si eu. o sa se desumfle peste ceva timp. oricum ar fi bine sa te dai cu propolis sau ceva de genu ca sa nu se infecteze.

| al3xby3x a răspuns:

Da este normal si eu am avut o prietena care a patit la fel. i s-a desumflat. Nu iti face griji o sa treaca in cel putin o saptamana. Dar sa nu ti se infecteze ar fi mai rau sper ca te-am putut ajuta...

| al3xby3x a răspuns:

Da este normal si eu am avut o prietena care a patit la fel . i s-a desumflat. Nu iti face griji o sa treaca in cel putin o saptamana.Dar sa nu ti se infecteze ar fi mai rau sper ca te-am putut ajuta ...

| Onitzz a răspuns:

Da, este normal. nu-ti face griji asta nu o sa dureze prea mult
oricum poarta cercelul tot timpul ca sa se obisnuiasca urechea.