| fetita97 a întrebat:

Salut, mi-am propus sa slabesc sanatos si nu prin diete! dar, nu prea stiu cum sa incep vreau sa slabesc 12 kg.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
Zbenguici
| Zbenguici a răspuns:

Mult succes daca vrei sa slabesti si nu vrei sa schimbi nimic in dieta ta zilnica!
Incearca sportul macar!

| valThina a răspuns:

Pai:fa sport in primul si in primul rand.trebuie sa schimbi putin si din dieta, sa nu mananci dulciuri, paste fainoase, paine nu mai mult de 3-4 felii pe zi, seara sa nu mananci mai tarziu de ora 19, mananca grapefruit cica arde grasimile mai repede si cu sport(mananca o data pe zi, indicat ar fi sa mananci la fiecare masa)mananca fructe in loc de dulciuri dar atentie nu ai voie sa mananci mai mult d 4 mere pe zi pentru ca ele contin zaharuri care nu sunt bune daca vrei sa slabesti.combina fructele.sa mananci 3 mese pe zi si 2 gustari(fructe, iaurt, batoane de cereale, cereale cu lapte etc)si sport mult sport.

| Spawny24 a răspuns:

Fa sport. alergare usoara in special.incearca sa alergi 1km apoi 2. 3. si tot maresti kilometrii. Si inca un sfat: Seara mananca doar un iaurt sau ceva. altfel nu prea rezolvi nimic. Iar daca te-ai putea abtine si de la dulciuri. in cateva saptamani ai slabi cu usurinta. dar ma rog. sportul este #1. Bafta!

| Eduard11 a răspuns:

In primul rand sport. in al 2-lea rand ti-as sugera sa nu mananci multa paine sa nu mananci dulciuri cat de multe fructe si legume. Incearca sa eviti sa mananci gras sau daca vrei neaparat sa mananci ceva gras de 2 ori pe saptamana. Sper ca te-am ajutat. Multa bafta la slabit big grin fundita?

| YahooMess1 a răspuns:

Dacă vrei să slăbeşti poţi merge la sala, dacă nu ai timp să mergi la sala poţi ieşi în fiecare zi în parc să alergi 30 de minute, sau poţi căuta pe neţ programul Insanity Workout.
Desigur că îţi trebuie şi o alimentaţie sănătoasă. salate, pui la grătar, şi câtva felii de pâine.Baftă