| andreiz112 a întrebat:

Salut,mi sa inegrit pielea la maini nu stiu de ce zici ca as fi tigan sau ca mana e plina de sange si e rece ca greata, ma rog am stat mult la soare vara muult si zici ca as fi tigan dar la umeri si pe restul corpului sunt alb, Dar de ce am mainile reci?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
Cred ca ti-a scazut tensiunea si ai ceva probleme cu circulatia sangelui.
Ar fi bine sa iti verifici tensiunea si sa iti faci un control medical...
Adreseaza-te medicului de familie!
O zi buna happy

| CuriousStuff a răspuns:

Fuguta la medic, ar putea fi tensiunea, ar putea fi trombembolie, ar putea fi multe. Oricum, problema circulatorie. Daca mainile tale nu au fost mereu reci, si lucrul asta s-a schimbat doar acum trebuie sa mergi la medic, mai ales daca s-au facut albastre/negre... Fuga!
Multa sanatate.

| GreenVoid a răspuns:

Nu ti circula bine sangele.