| sergiu2525 a întrebat:

Ce sa fac de la o vreme am mainile foarte reci, cu transpiratie rece asa incat daca pun mana pe tine iar tu esti cald poti sa te sperii rau.in restul corpului totul e ok. ce sa fac sa nu mai am asa?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| mami a răspuns:

Se spune cine are miinile reci este om sincer

pune intr-un vas apa foarte calda incit sa poti tine miinile in ea si intr-unul apa foarte rece la care adaugi o lingura sare si tzii miinile in apa rece apoi in cea calda si iar rece si asa intercalat cind in calda cind in rece

alt remediu - sa culegi urzici cu miinile fara manusi
fa infuzie din frunze si fa o cura de 10 zile

5 răspunsuri:
eileen
| eileen a răspuns:

Si eu am aceeasi problema, am auzit si eu e de treaba cu urzicile dar sincer ca nu as incerca-ohee hee
Am fost la medic acum cativa ani si a crezut ca sunt alergica la ceva, mi-am facut toate testele dar sunt ok la toate, mi-a dat niste medicamente si degeaba, sunt la fel... solutia ar fi sa faci socuri electrice pentru maini in apa, la un medic, efectul dureaza cateva luni sau sa iei Ginco Biloba, sau ceva de genul asta...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Mergi la un medic internist și un medic cardiolog.
Circulația ta periferică este sensibilă.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Reebok, puneti o oglinda la gura, sau o pana. daca se abureste oglinda sau se misca pana... e ok, esti viu.deci trebuie sa mergi la doftor. daca nu! cauta un tunel si intra In lumina.nu ca ti-as dori, asa ceva nu doresc nimanui dar daca e cazul ...asta e.la doctor fuga...mars.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am miinile reci si sint sincer big grin tongue

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce sa fac eu transpir pe mana pur si simplu cam tare sa zic asa. care stiti ceva contactati-ma la id gustav_lakoste