| Pop_Tudor_1994 a întrebat:

Nu am gasit nicaieri altundeva raspuns pentru acest subiect si am zis ca merita sa incerc si aici.

Au trecut 25 de zile de la operatia mea la genunchi (acl), cicatricile arata bine insa se simt foarte ciudat. Simt ca zona unde a ramas cicatricea e lipita de picior si nu pot misca pielea, iar daca trag de piele cicatricea ramane in loc prinsa de ceva(exact cum o ancora ar tine vaporul in loc)..ar trebui sa imi fac griji sau face parte din procesul de vindecare a ranei?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
Indicat ar fi sa te vada un medic, fie si cel de familie.
Doar tu poti vedea ce se intampla la piciorul tau.
Daca nu dore, nu ar trebui sa iti faci griji, dar daca doare, o vizita la medicul care te-a operat ar fi indicata.
O zi bunahappy

| Pop_Tudor_1994 explică (pentru caramela):

Momentan sunt aproape imobilizat la pat, de aceea v-am scris voua.
De durut doare/ustura doar cand se intinde pielea in timpul indoirii genunchiului pentru ca nu lasa pielea sa se miste, cum am mai spus.

| caramela a răspuns (pentru Pop_Tudor_1994):

Poate un unguent ceva sa fie mai maleabila pielea. poate este uscata si de asta doare la intindere.
O crema de galbenele.
Sanatate multa happy

| Pop_Tudor_1994 explică (pentru caramela):

Din prima zi am folosit crema de galbenele la greu, insa doar rana a vindecat-o. Multumesc!

| Pop_Tudor_1994 explică:

Nimeni?