| Andreeaioan115 a întrebat:

Salut,nu am putut dormi toata noaptea,am avut dureri mari dupa cap si mi-a amortit mana stanga, mi-a crescut pulsul pana la 127, am 17 ani si imi este frica sa nu fac un accident vascular, ce sa fac? sunt foarte trista

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Mâna stângă ți-a amorțit că ai dormit pe ea.
Pulsul mărit poate avea multe cauze.
Insomnia, stres.
Tristețea depresie.
Frica de AVC- fobie, ipohondrie.
Ca să glumim un pic, pentru relaxare.
Repaus la pat.
Cheamă un medic la domiciliu, dar să fie tânăr și drăguț, să te consulte.
Apoi să îi spui din partea mea, să îți facă o injecție cu apă distilată și apoi să îți prescrie o cură cu apă minerală.
Și apoi, dacă îți permite logistica, să cumperi un câine pe care să îl plimbi zilnic o oră.
Apoi caută o gașcă cu care să cântați împreună cântecul studențesc.
Fata mamei ce vrei tu,
Senator să-ți dea mămica,
Nu nu, mămico, nu!
https://www.youtube.com/......tps?/watch
Tensiometru și măsoară tensiunea

| Andreeaioan115 explică (pentru sadrian46):

Crede-ma ca nu am dormit pe mana stanga.Am dureri mari dupa cap sad

| sadrian46 a răspuns (pentru Andreeaioan115):

Verifică. Poți mișca mâna, toate degetele, toate încheieturile?
Dacă da, nu e atac cerebral.

| Donsavas a răspuns:

Ar trebui să consulți un psihiatru. Astea sunt stări de anxietate

| Dismally a răspuns:

La varsta ta nu cred ca e vorba de asa ceva, totusi ar trebui sa te odihnesti si sa faci si un control la medic.

| 120bulevard a răspuns:

Fugi la un neurolog, nu mai sta

| Georgiana0216 a răspuns:

Buna!
Si mie mi se mai intampla sa simt o presiune in cap, asta de la tensiunea marita. Faptul ca ti-a amortit si mana stanga, poate insemna o tensiune marita. Depinde de la organism la organism. mai bine mergi la un control de specialitate, ca nu e de jucat cu asa ceva. Nu trebuie sa te sperii, poate fi vorba de ceva usor, dar cel mai bine iti poate spune medicul.