| User9953 a întrebat:

Salut, pana la ce varsta creste penisul?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
10 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Creste de fiecare data, cand se excita. happy

| Violleta2022 a răspuns:

Penisul creste pana la varsta de 16 ani, conform statisticilor medicale internationale.

Unii copilasi de aici habar nu au de realitate si vorbesc in necunsotinat de cauza, confundand cresterea in inaltime cu cresterea penisului.
Doar cresterea in inaltime se poate pana la 21 de ani, dar cucul creste PANA la 16 ani.

| Hehehehehe123 a răspuns (pentru Violleta2022):

Iubita, un băiat se dezvolta de la 13-14 ani pana la 18 ani, iar organul genital creste pana la vârsta de 21 de ani
O fata se dezvolta de la 11-12 ani pana la vârsta de 18 ani.
Sper ca te am ajutat și ți am răspuns dubiilor! happy
Caută pe net dacă nu ma crezi, kisses

| Violleta2022 a răspuns (pentru Hehehehehe123):

Mai fetita, nu mai am demult anisorii tai si nu vorbesc in necunostinta de cauza!

Un baiat creste in inaltime pana la 18-20 de ani, asa spun statisticile.
Tot statisticile medicale facute in urma a mii de studii medicale, spun ca PENISUL creste pana la 16 ani, cand isi inceteaza cresterea.
Sper sa inveti ceva din ce am scris aici si sa nu mai faci confuzii ca nu ajuti pe nimeni.

| Hehehehehe123 a răspuns (pentru Violleta2022):

In acești anișori ai mei am făcut facultatea de medicina 6 ani, mi am luat licența și masterul iar acum învăț pentru doctorat, deci știu despre ce vorbesc iubita micawinking
Nu fac confuzii ca nu am făcut aproape 20 de ani de facultate, ca sa vina o doamna ciufuta sa mi comenteze pe internet big grin
Seara frumoasa!

| Violleta2022 a răspuns (pentru Hehehehehe123):

Mai pune mana si citeste fetita, ca esti in urma cu studiile medicale! laughing

| Hehehehehe123 a răspuns (pentru Violleta2022):

Chiar nu cred asta, îmi cer scuze, dacă nu o iei medical, gândește-o logic, cum este posibil sa crească pana la 16 ani?
Adica un băiat se pune la somn liniștit și se trezește cu penisul de 30 de cm? laughing
Sa fim serioase, hai măcar sa ne folosim inteligenta dacă cunoștințele nu, nu mai fi penibila, te rog eu, te faci singura de ras.
Zi frumoasa!

| Violleta2022 a răspuns (pentru Hehehehehe123):

Ia de citeste studiile medicale, sau treci mai departe peste intrebarile la care nu stii sa raspunzi.
Lasa intrebarile astea in grija noastra, a adultilor care cunoastem si avem experinat de viata.
Deja esti penibila cu prostiile pe care le debitezi aici.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

16-17 ani

| Hehehehehe123 a răspuns:

Pana la 21 de ani