| Markusfrtt a întrebat:

Pentru cei care au purtat aparat dentar, am o nelamurire. Aparatul costa ceva bani si vreau sa stiu daca se poate plati in rate, indiferent ca e sau nu cabinet particular, se poate? Si inca ceva. Aparatul o sa coste in fuctie de cat de rau arata dintii (ma refer de strambi) sau are un pret anume, indiferent de cum arata dintii?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| DarkCrina a răspuns:

Buna. Daca accepta sau nu banii in rate, asta depunde de doctor ori de persoana care detine cabinetul. Pretul este de obicei fix dar se poate sa scada daca nu este o problema grava.
Poti sa imi mai pui intrebari in legatura cu aparatul dentar. Iti raspund cu placere happy

| AnonimXQWERTYX a răspuns:

Aparatul are un pret fix. Nu conteaza cum arata dintii. Da, se poate plati si in rate sau se poate da un avans inainte, iar apoi toti banii deodata. Depinde. Plus de asta, poti gasi o oferta foarte buna, fara sa dai 20 de milioane pe unul... Depinde cat de mult cauti, toate fac fix acelasi lucru. Inainte de aparat, vei avea nevoie de un dosar care include niste poze ale dintilor si niste informatii cu privire la acestia, care te mai costa in jur de 250lei, iar apoi costa tratamentul, din luna-n luna, care difera de la un cabinet, la altul. De exemplu, eu platesc 75lei/arcada. Si conteaza cat de mult o sa trebuiasca sa il porti. Dupa ce scapi de el, va trebui sa porti aparat fix, doar noapte ca sa nu revina la forma initiala, care din nou, este un cost in plus. Sper ca te-am ajutat