| dani1947 a întrebat:

Salut, peste 1 luna fac 15 ani, am 2 luni de sala, sala imi poate opri cresterea? Asa am auzit. Cu toate ca fac la presa la picioare. Ridicari cu bara din sezut deasupra capului. Ridicari cu gantere deasupra capului. Deci, mai pot creste?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| JohnnyBi a răspuns:

Si eu am auzit ca daca iti bagi un morcov in fund iti creste un copac al carui frunze sunt hartii de 100 euro.

nu orice idiotenie pe care o auzi este adevarata.

geneticul afecteaza cresterea, alaturi de alimentatie si hormoni. numai prelucrand astea modifici inaltimea pe care o vei avea. ATAT

problema la varsta ta cu greutatile mari este de alta natura, nicidecum cresterea in inaltime