| drunkpanda a întrebat:

Salut.
Prin luna septembrie, jucandu-ma fotbal, am facut o intindere in zona asta : http://s8.postimg.org/......th_mus.jpg
(nu stiu precis cum se numeste zona)
Mai exact, am sutat, apoi am simtit ca o taietura apoi durere la orice miscare cu acel picior.
Acum, dupa cateva luni, situatia s-a remediat, dar nu complet.
De fiecare data cand fortez piciorul putin, simt o durere in zona respectiva.
Nu am apelat la medic si nu am folosit medicamente.
Ce pot face? Va intreb asta gandindu-ma ca medicamentele nu mai au rost, si ca e posibil sa ma descurc fara ajutorul medicului.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| Unity_Garuda_1909 a răspuns:

Fotbalul ca si ciclismul e un sport care afecteaza foarte mult acea zona inclusiv zona inghinala si organele genitale, incearca sa le protejezi prin cupe speciale pentru asa ceva. Esti stangaci? Mai suteaza si cu dreptul? laughing