| anonim_4396 a întrebat:

Salut! Pun întrebarea asta, că poate nu sunt singurul care a pățit. Azi dimineață m-am trezit cu un rău mare. Cum am deschis ochii și am vomitat. Nu mai pot să beau lichide și nici să mănânc. Cum mănânc chiar și o bucățică de ceva sau beau un pic și vomit. După ce vomit iar îmi revin cam 30 de minute, după iar îmi vine rău. Și tot așa. Precizez că nu sunt răcit, nu îmi curge nasul, n-am temperatură etc. sad

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Caro34 a răspuns:

Ce ai mancat aseara? Ai probleme cu urechile? Bea un ceai de sunatoare caldut, paine prajita cu miere in bucati mici si rare pana o termini! Numai bine!

| UNEXPERTINCEPATOR a răspuns (pentru Caro34):

Iar am mâncat puțin. Și poate nu ce trebuia. În ordinea asta. Un corn cu brânză, o înghețată la cornet, Parizer cu pâine și smântână, struguri negrii și apă minerală apoi m-am culcat. N-am avut timp să mănânc mai bine. Oare de la asta să îmi fie rău?

| Caro34 a răspuns (pentru UNEXPERTINCEPATOR):

Parerea mea este ca de la fiere! Smantana e destul de grea pentru fiere, apoi amestecurile, apoi ceea ce tu ai mancat e tare interesant ca si amestec! Mananca cum ti-am scris mai sus si vezi cum te simti. Daca pana maine iti trece, atunci era fierea, daca nu, mergi la medic! Numai bine!

| Caro34 a răspuns (pentru Caro34):

Stiu de ce ti s-a parut amuzanta intrebarea mea cu urechile... Exista in ORL un sindrom care se manifesta prin exact aceleasi chestii cum tu ai descris! Unele chestii sunt comice, insa nu te cunosc si trebuie sa intreb! Multumesc pentru evaluari si funda! Numai bine!

| UNEXPERTINCEPATOR a răspuns (pentru Caro34):

Mersi de răspuns. Mă simt mai bine acum…eu sunt o fire mai glumeață happy. Nu din răutate am evaluat amuzant.

| anonim_4396 explică (pentru UNEXPERTINCEPATOR):

Cum imi sterg evaluare comentariului? big grin
Ti-am dat pentru ca nu am vazut bine sad

| UNEXPERTINCEPATOR a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu-i nimic nu te stresa.

9 răspunsuri:
| Dvi2002 a răspuns:

La ce prostii ai amestecat, normal ca versi laughing laughing laughing

| Edeeeh a răspuns:

Ai consumat alcool inainte sa te culci? Ai mancat ceva ce nu trebuia? Oricare ar fi cauza, iti recomand sa mergi la un medic. In functie de gravitatea situatiei, ori medicul de familie ori la urgenta.

| UNEXPERTINCEPATOR a răspuns (pentru Edeeeh):

Alcool n-am consumat. De 3 ani nu am mai băut alcool de loc.