| hackerulxxx a întrebat:

puteti sa ma ajutati?
bunicul meu are 68 de ani si de vreo 4 orii i-a curs sange din nas ai
vajaie si urechea stanga si tot dupa narea stanga i-a curs si sange
a fost la o farmacie si ia luat tensiunea avea 15 cu 9
dar farmacista de acolo i-a zis ca ai bate inima cam incet adica are sub 60 pulsul acum nu stiu ce credeti?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

Da, putem sa te ajutam. SUNA DRACULUI LA 112 SI CHEAMA O SALVARE!

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu credem nimic, sa mearga la un medic ca doar nu o sa il ajute copii de 12 ani de pentru TPU cand el are probleme de sanatate. Jur ca unii dintre voi nu ganditi deloc cand puneti intrebari de genul...

Răspuns utilizator avertizat
| giony54 a răspuns:

Sa mearga la un cardiolog pentru ca tensiune este oscilanta, adica se ridica brusc mai ales la efort si suparare.

| Codreanu_Anduta_1991 a răspuns:

Mai bine merge la un doctor. La varsta lui, poate fi ceva mai grav. happy Bafta!