| hackerulxxx a întrebat:

rog seriozitate! eu de felul meu sunt mai timid mai ales cu fetele imi e rusine sa vorbesc cu o fata pentru ca imi e frica de ce o sa creada despre mine am observant ca daca vorbesc cu o fata nu mai stiu ce sa zic adica raman fara voce si nu imi gasesc cuvintele ..va rog sa nu radeti..am 17 ani si nu am prietena.cum pot sa trec peste asta asa sunt de cand ma stiu! crying

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Viata te invata cum sa fi cu ele, in loc sa suferi acum dupa ele ocupate cu un hobby.

| Lothar a răspuns:

Ca sa treci peste asta trebuie sa vorbesti cu fete, orice doar sa vorbesti si in timp scapi de chestia asta
Lasa mi un id de al tau si te ajut eu cu mai multe chestii

| angemon500 a răspuns:

TuPeU.Ai doar o viata, daca mori de rusine .......mori de foame, deci nu iti fie rusine.

| PiticaThaaa a răspuns:

Poti sa-i lasi un mesaj sau ceva de genu' straight face Mai bine gaseste-ti o fata timida, care e exact ca tine. Stiu ca e greu sa-ti cauti perechea, dar intr-o zi cu siguranta ai s-o gasesti. Sper ca te-am ajutat happy Funda? ♥

| Marina_Bianca_1999 a răspuns:

Incearca sa iti faci o cea mai buna prietena happy o sa te ajute ea..si nu'ti fie rusine de fete. ca nu te manancawinking

| Maria1455 a răspuns:

Nu trebuie sa iti fie rusine. Trebuie sa fii tu insuti, mai ales cand iesi la o intalnire cu o fata. De preferat ar fi sa gasesti o fata cu care ai cateva lucruri in comun sa aveti ce duscuta :3 si stai linistit, fii calm si ai incredere in tine, ca nu ai ce pierde daca iti faci putin curaj sa vorbesti cu fete. sper ca te-am ajutat putin big grin