| Shooter a întrebat:

S-a operat cineva de apendicita dintre voi? pe mine ma doare de cateva saptamani cand merg mai mult si cam de cateva zile cand stau...si mie imi e frica de ace si de aceea vreau sa va intreb pe voi daca va doare atunci cand se face anestezia sau mai simplu daca ati putea sa imi spuneti de cand incepe faza cu operatia pana se termina.
Funda!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| Andrellicious a răspuns:

Buna eu m`am operat de apendicita in clasa a 4a acum sunt a 10a.nu e cv foarte rau.din cate imi amintesc mi-au bagat perfuzii si in ele anestezic dar n`am simtit aproape nimic. apoi nu mai stiu laughing m`am trezit operata.nu e o operatie foarte grea.eu zic sa mergi mai intai la medic poate tu n-ai chiar o apendicita.stiu ca pe mine ma durea in dreapta si-mi amortea piciorul drept.cel mai bine mergi la medic.

| Noika a răspuns:

Operatia de apendicita este ceva normal si multe persoane s-au operat. Cand m-am operat eu nu ma durea in zona apendicelui.In legatura cu anestezia am urmatorul lucru de spus:depinde de organism.Mie mi-a facut R-12(habar n-aveam ce inseamna atunci)dar stiu ca mi-a dat o injectie in spate pe langa coloana. Aproape cand s-a terminat operatia m-am trezit si vedeam doctorii cum vorbeau. Dupa ce am iesit din sala mi-a fost rau si ma durea capul(ceva normal).
In concluzie e o operatie destul de usoara.Sa nu iti fie frica pentru ca asa am fost si eu (fricos) inainte de operatie dar vad ca esti un/o Shooter/ita si sunt sigur ca vei fi tare. La revedere!

| Shooter explică (pentru Noika):

Ti-a bagat perfuzii sau a fost fara? Si anestezia te-a durut?

| Noika a răspuns:

Normal ca am avut pefuzii si te rog scuza-ma ca nu am mentionat.Anestezia nu a durut.Dar ar fi mai bine sa consulti un medic.Numai bine!

| DavidCristian a răspuns:

Din cunostintele mele operatia nu este dureroasa si dureaza in jur de 30 de minute