| vlagnar99 a întrebat:

Stau in chirie si am avut in loc de pat doua saltele de burete, din cauza ca au stat direct pe podea au mucegait dedesubt, cu toate ca am pus cearsafuri si paturi deasupra ma manca pielea ingrozitor, doar cu un dus fierbinte mai scapam, si mi-au aparut si niste bubite mici rosii ca intepatura de purice, dar nu au fost purici, acum ca am aruncat saltelele si am cumparat un pat cu saltea noua, ma tot mananca dupa o saptamana...stie cineva un remediu sau i s-a mai intamplat asa ceva cuiva?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| adyzone a răspuns:

laughing si ce rol are apa sfintita?

| adyzone a răspuns:

Mai multi decat cu medicamente?

| adyzone a răspuns:

Iti spun doar atat! Acum cateva secole cand oamenii erau mult mai credinciosi ca acum, dar medicina nu era evoluata ca acum, era indeva pe la 30-40 de ani. Acum este de 70 de ani(media in lume), in statele dezzvoltate sare de 80. Deci te rog eu frumos sa termini cu propaganda crestina cand este vorba de sanatate. Daca vrei o lume mai buna sunt atatea lucruri pe care le poti schimba cu credinta, dar nu incerca sa faci lumea sa crenunte la medicamente pentru apa sfintita.

| adyzone a răspuns (pentru adyzone):

*speranta de viata era pe la 30-40 de ani

| adyzone a răspuns:

Vlad pararea mea e sa te duci la doctorul dermatolog pentru un consult.

| adyzone a răspuns:

Cu oameni ca tine credinta in Dumnezeu sau cel putin ortodoxia sse va duce de rapa in urmatorii zeci de ani! Sper ca esti hater si faci misto!

| vlagnar99 explică:

Lol....de la conversatia asta mi-a trecut, mai ales de la gramatica