| DonkeyTeeth a întrebat:

Stie cineva de unde pot cumpara ochelari de soare cu dioptrii?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Ba chiar la orice magazin de optica. cum se fac aia normali asa se fac si aia de soare cu dioptrii

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Ochelarii de soare cu dioptrii nu se gasesc de cumparat, se fac doar la comanda la centrele optice, unde se fac si ochelarii de vedere!

| CuriousStuff a răspuns:

Nu sunt ochelari de soare cu dioptii. Sunt ochelari cu lentile heliomate, care se inchid la lumina (devin SI de soare daca e lumina puternica). Se fac la orice magazin de optice insa costa mai mult decat o lentila simpla.

| madalinfindrihan a răspuns:

Nu cred ca sunt.

| suntserios a răspuns (pentru madalinfindrihan):

Ba chiar la orice magazin de optica. cum se fac aia normali asa se fac si aia de soare cu dioptrii

| GoguDeFer a răspuns:

De ce nu iti cumperi lentile solare cu dioptrii? Fara rame, geamul ala, doar asezi pe ochi si gata happy Desigur ca o sa trebuiasca sa le ingrijesti.

| DonkeyTeeth explică (pentru GoguDeFer):

Cum mai vine si treaba asta? un fel de monoclu?laughing)