| paulika_5537 a întrebat:

Sunt baiat, am 13 ani si 8 luni, 1, 65 m inaltime si 56 kg greutate. Sunt nemultumit de faptul ca am coapsele prea groase si nu stiu din ce cauza. Ori am grasime ori am oasele mai groase ori mi s-a deformat musculatura, habar n-am. Ce as putea sa fac? Inafara sa merg la medic. Multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| michael5813 a răspuns:

Pe cuvantul meu ca imi aduci aminte de "framantarile " mele cand eram cam pe la aceeas varsta ca tine! stai linistit paulika draga! esti cat se poate de ok! la varsta asta corpul tau sufera o multime de transformari care in final vor duce la rezultatul final care se numeste BARBAT! sigur, se poate sa ai coapsa mai groasa dar dac vei face ceva mai multa miscare, deci sport in general o sa ai musculatura asa cum iti doresti. vine vara bine-mi pare, bicicleta te asteapta in parcare! ( na ca am facut si o minipoezie ) foloseste bicicleta la maxim si o sa vezi ca va fi bine! ( atentie la masini...)