| anonim_4396 a întrebat:

Salurt TPU! Am 15 ani, sunt baiat si multi imi spun ca am slabit, dar eu ma simt tot gras si pitic. Am 1.72 si 76 de kg. E normal? Am oasele groase si cred ca ar trebui sa ma mai inalt. Am depasit amandoi parintii la inaltime, dar mi-e teama sa nu raman asa. Am burta si coapsele mari, cum sa slabesc in aceste zone?

Răspuns Câştigător
| cristimihailov a răspuns:

Mergi la doctor. Intai la endocrinolog si in functie de ce iti spune, o tai si pe la nutritionist.

Primul te verifica sa vada ca hormonal esti ok si al doilea o sa iti dea un regim bun pentru situatia ta, de organism in crestere.

1 răspuns:
| ElenaSA a răspuns:

Daca ai depasit parintii este in regula cu inaltimea ta. Potrivit calculatorului de greutate esti putin peste greutatea acceptabila pentru inaltimea ta-este de 74 kg. Mai ai de dat jos 2 kg.Nu sunt multe.