| VladMarian77 a întrebat:

Salut, sunt la mare de 2 zile si ieri cand am ajuns acasa sa ma culc mi s-a facut putin rau dar a fost bine. In schimb in seara asta mi s-a facut rau tare, a inceput sa ma doara burta, am vomitat si am scaun foarte foart moale. Azi am stat mai mult in apa dar am stat si la umbra. E posibil sa fie insolatie? Sau de la apa pe care am inghitit-o din mare? Pe timpul zilei nu am avut nimic.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, simptomele astea le-am avut și eu de la insolație plus o durere oribilă de cap. Stai la răcoare, bea apă că trebuie să fii deshidratat rău și du-te la doctor dacă problema persistă.

| Daniel323 a răspuns:

Depinde si ce ai mancat pe la restaurantele noastre mioritice.

| nonamehaha a răspuns:

Exact aceleasi simptome le-am avut si eu anul trecut la mare si am ajuns prin spitale la Regina Maria. Ca la cel judetean... era jale. Este o bacterie pe care ai contactat-o din apa cel mai probabil. Stii foarte bine ca Marea Neagra este veceul romanilor. S-ar putea sa fie si insolatie daca ai stat prea mult cu capul in soare... iti recomand cat mai repede sa te duci la spital ca te deshidratezi rau.

| VladMarian77 explică (pentru nonamehaha):

Si ce ti-a facut doctorul?