| Secretkkk a întrebat:

Salut, sunt la o dieta, asa un pic mai stricta, vreau sa slabesc, si fac si exercitii, am deja 5 saptamini si am slabit 8 kg. Iar azi am avut o zi de nastere si mi-am permis sa maninc 1 bucatica de tort, 4 sarmalute, 1 felie de slam si 1 felie sir, salata din legume verzi si o aripioara de pui la gratar, e tot ce am mincat azi. Stiu ca am intrecut 1200 de kkal care le consum zilnic, adica consum chiar mai putin uneori, imi fac griji, nu am stricat dieta daca am consumat azi atitea, am fost si mi-am provocat voma, dar nu stiu daca am vomitat tot, si am facut si un pic mai multe exercitii. Ce sa fac acum? O sa pun la loc ceva?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Învață să mănânci, lasă dietele.
Practică un sport, bucură-te de tot ceea ce realizezi, etc.
Pa, pa.

| Pufi1999 a răspuns:

In primul rand, nu e bine sa iti provoci voma, nu e sanatos. Nu te mai stresa, nu o sa pui pe tine 14 kilograme. In cel mai rau caz o sa te ingrasi 100 de grame...

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

NU la "Gastronomie"!

NU mai posta aiurea la alte categorii, doar pe motivul că ar fi mai vizualizate ( sau alte motive ), deoarece ÎNCALCI Regulamentul TPU şi ţi se poate SUSPENDA contul!

Pentru alte detalii despre "regulile" de pe acest site CITEŞTE Regulamentul şi "Întrebări Frecvente" la linkul :
http://www.tpu.ro/termeni-si-conditii
http://www.tpu.ro/intrebari-frecvente

Să-ţi răspund şi la întrebare : da, cel mai probabil vei "pune" ceva...

Toate cele bune.

| Azµre a răspuns:

NU puni nimic la loc!

| raluk27 a răspuns:

Nu o sa pui la loc nimichappy Astazi nu mai manca. Eventual bea un ceai sau apa plata si daca esti pe-acasa fa niste exercitii usoare. Maine si poimaine, mananca mai putin, in jur de 800 de calorii. Adica fructe, un gratar cu salata, o supa nu foarte grasa, legume, etc., cat sa echilibrezi balanta. Stai linistita, ca nu se va intampla nimichappy A, si nu te-apuca sa te cantaresti.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
Lasă dietele,nu ai nevoie de diete,îţi fac mai mult rău,decât bine, crede-mă, învaţă să mănânci ca lumea, evită sedentarismul, practică multă mişcare.
Te pup!

| AaN56 a răspuns:

Ai vomitat pentru ca stomacul nu e obisnuit cu asa multe alimente.Nu cred ca daca mamanci putin mai mult intr-o zi te ingrasi.

| Biuta95 a răspuns:

Eu zic sa nu exagerezi. Ia.o incetisor. Nici un exces nu face bine, si prin asta ma refer, la faptul ca pentru a slabi cat mai natural, este in de ajuns faci cate 60 de abdomene pe zi happy i iti recomand un anumit tip de abdomene: te asezi pe jos in pozitie orizontala, daa este necesar iti pui si un cearsaf sub tine, cu mainile sub sezut, si incepi sa faci ridicari de picioare, iar cand lasi picioarele jos, nu le lasi brusc, ci controlat, si daca se poate, sa nu atingi solul. Eu zic sa nu exagerezi cu mancatul. Cand ti.se face foame, mananci, ideea este sa nu mananci pana abia mai poti.
Succes daca vrei sa aplici ideea cu abdomenele, iar ca sa te documentezi mai bine, ai oricand internetul la dispozitie.

| fetitacuochiiverzi a răspuns:

Pai...in cazul asta trebuie sa faci multe abdomene happy