| szilard45 a întrebat:

Sunt nou si v-as ruga sa nu radeti, suna cam ciudat dar am alunecat pe scari sambata din cauza la unu care o aruncat apa pe scari si m-am lovic cu ceafa de o treapta si de atunci ma tot doare capu si gatu si ori creca mia sarit un "surubel" ori mi-a venit mintea la cap, parca am un fel de vise premonitori de atunci de exemplu azi o zis profa ca ma asculta si eu visasem ca no sa ma asculte si asa s-a intamplat sau am mai visat ca am sa cumpar un fel de pufuleti pe care pana cum nu-i mai vazusem nici o data si la scoala am dat la un coleg care mergea la magazin sa imi ia niste cipsuri sau pufuleti si el vine fix cu punga pe care am visato.
Va rog as dori doua raspunsuri unu pentru cum sa fac sa imi treaca durearea si unul pentru visele astea ciudate ca nu ma mai ia prin surprindere viata. Va rog inca o data sa nu radeti;

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
soothe
| soothe a răspuns:

Mergi la medic intai si apoi mai verfica vreo cateva luni chestia cu premonitiile. Daca iti iese, ai scapat de scoala, te poti face ghicitoare.

8 răspunsuri:
Elianna
| Elianna a răspuns:

Pentru lovitura la cap trebui neaparat sa te vada un doctor.Se formeaza cheaguri de sange care apasa pe diversi nervi sau portiuni din creier, care pot sa-ti dea visele ciudate sau dureri.Nu este de glumit cu asta.Eu m-am lovit o data la cap si aveam senzatii de greata si varsaturi si medicul de familie m-a trimis urgent sa fac un tomograf-computer(CT) la cap! Din fericire n-am avut nimic! In alta ordine de idei, senzatia pe care ai avut-o tu, cu evenimente pe care ti-se pare ca le stiai inainte de infaptuirea lor, se numeste "deja-vu" si toata lumea a trait asa ceva.Inca nu se stie ce se petrece de fapt, dar unele voci spun ca sunt trairi dintr-o viata anterioara!
@soothe:raspunsul tau e bestial! Am ras sa mor!

Răspuns utilizator avertizat
| rain a răspuns:

Prezinta-te la medicul de familie. Nu-i de glumit cu chestiile de genul asta. Vorbesc foarte serios.

| szilard45 explică:

Elianna Nam deja vu visez dejavu ii atunci in momentu cand se intampla aia eu visez noaptea si ma trezesc iar dupa aia mi se intampla la cateva ore

| Anna_4837 a răspuns:

Wow ce ciudat.totusi cred ca visurile n-au legatura cu lovitura dar suna usor horror

| bybyypazz a răspuns:

Cu durerea de cap du-te la un doctor, iar cu premonitile mai asteapta putin si daca se mai intampla vreo data du-te la psiholog

| RoXinIKaa a răspuns:

Ciudat dar totusi vb cu cineva despre asta un phsiolog sau cu parintii si premonitile asta e tare cred totusi fa ceva care sa nu semene cu ce visezi tu si daca merge sunt niste coincidente...

| Meliii a răspuns:

Wow, asta e chiar interesant, pai in legatura cu durerea de cap, du-te la doctor, sau ia o pastila! Si in legatura cu visele, foarte tare, mi-as dori si eu sa le amlaughing! Sincer te consider norocos, cea ce ai tu in vise e un fel de a vedea in viitorhappysi e foarte tare! Bravo!