| MrDrx a întrebat:

Salut! Sunt operat de chist pilonidal, am rana deschisă și am mâncărimi mari, cum ameliorez mâncărimile? Imi vine sa iau campii, sa smulg carne de acolo

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Apreciat de Editori
| Nirvanaaa a răspuns:

Sub nicio forma sa nu te scarpini crești riscul de infecție. Mai aplica un strat de crema cicatrizanta sigur ți-a dat ceva de genul. Mâine suna medicul de familie sa îți dea ceva. Dacă poți suna specialistul care se ocupa de tine cu atat mai bine.