| benga94 a întrebat:

Salut sunt puțin cam disperat ca sa zic asa ma confrunt de 2 luni de zile cu niște bubițe care ma mănâncă și dacă le scarpin se fac mai mari
Sunt pe ceafa pe piept și pe brate am fost la dermatologie de 2 ori mi-a spus ca ar fi dermatita seboreica... Mi-a dat tratament vitamine și sedativ pc
Problema e ca tot mai apare câte una am văzut ca tine și de ce mănânc azi dimineață am băut o cafea cu un corn si au și apărut vreo 3... Chiar nu știu ce sa ma fac cu ele am și pe fata pe pomeți ca o iritație mi-a dat o crema la un milion am luat-o dar momentan nu sunt rezultate sa confruntat careva cu asa problema? Dacă da cum ați scos-o la capăt aștept răspuns!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

Apa cit mai multa, plata. Eventual ceva ceaiuri antialergice. Eliminat complet bauturi indulcite/carbogazoase, dulciuri procesate, pe cit posibil eliminat si brinza/lactate. De mincat salate si gratar preferabil de piept de pui/curcan, banane, orez. Fara patiserie, fara margarina, nutella, chipsuri, alte porcarii de genul.

| Ino_Budau_1992 a răspuns:

Mars la doctor rapanosule

| benga94 explică (pentru Ino_Budau_1992):

Dacă citeai bine vedeai ca am scris ca am fost la dermatologie de 2 ori dar tu ești pe alta planeta și dai comentarii aiurea de asta e tara în jos pentru ca exista căzuți din cer ca tine ce rost avea comentariul tau nu înțeleg aici lumea pune întrebări și răspunde doar care vrea nu e nimeni obligat.incearca sa gândești mai mult poate totuși poți sa scapi de prostia din tine! :-)