| anonim_4396 a întrebat:

Salut.
Tocmai m am intors de la baie. Mi am dat jos o masca de par din ulei de masline pe care am tinut o o noapte intreaga, m am spalat cu sampon, apoi cu balsam si la fiecare spalare din cele enumerate mai sus mi au cazut foarte multe fire de par. m am speriat. am parul lung pana la baza omoplatului. de ce mi au cazut atatea fire de par si ce pot sa fac?
Mc.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| ketanal a răspuns:

In primul rand poti sa nu faci faci lucruri pe auzite. O masca, cat de naturala, nu se tine o noapte intreaga. Parul tau s-a imbibat foarte tare de ulei si probabil in timpul spalarii ai spalat cu mai multa forta, involuntar.

| strengaritzza a răspuns:

Foloseste acest sampon. E bun. Eu il am demult. Si sunt multumita.
Uite Link-ul
Foloseste-l cu incredere!

FUNDA!

| blondyna96 a răspuns:

Stai calma ca nu iti cade tot parul...se intampla uneori sa cada mai multe fire de par. poate nu iti prieste masca.sau asa cade daca e prima data cand o folosesti.