| anonim_4396 a întrebat:

Tot timpul cand ma intalnesc cu prietenul meu si ne sarutam, racim amandoi, chiar daca anterior nici unul dintre noi nu era racit! Si mi se pare ciudat, parca am face schimb de microbi! El e genul care mai face si febra, dar eu nu, eu doar obtin dureri de cap, o tuse usoara, si o stare de"neputinta"/rau/epuizare. Si nu inteleg ce se intampla intre noi?!

Fie ca ne intalnim intr-un loc inchis si calduros, fie pe afara in frig, de fapt oriunde am fi si ne sarutam, noi tot racim! Si culmea! El se simte rau de tot, dar dupa aceea ii trece in cateva zile. Eu ma simt relativ okey, adica doar cu o usoara raceala, dar care ma tine cateva saptamani! Si mie nu mi se pare normal nimic din ce spun dar intamplarea e foarte adevarata si nu pot sa o inteleg efectiv.

Amandoi tinem la igiena si cu toate acestea se intampla ce se intampla. Ma puteti ajuta va rog frumos cu un sfat sau cu o lamurire? Voi ati mai trecut vreo data prin asa ceva? Mie mi se pare dubios...

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Roby2015 a răspuns:

Pai poate el are un microb si nu Știe eu zic așa : sa se duca sași facă analizele niciodată nu se Știe știi sunt microbi care poți sa-i iei din aer poate el este mai sensibil...

1 răspuns:
| kitykity a răspuns:

Pai poate se intampla sa aiba un microb, si nu sti tu. Pai se poate si de la aerul care il respirati, dar cred ca nu ar mai trebui sa va sarutati pana cand va faceti analizele amandoi, se poate sa fie o problema.