| Sebastianjuan a întrebat:

Acum o zii mi-a cazut plomba in timp ce mestecam guma.
Problema e ca eu duminica ( peste 2 zile ) plec la mare pentru o saptamana, si pana atunci nu am timp sa-mi pun alta plomba / sau sa ma intalnesc cu vreun dentist, deoarece e weekendul + ca dentistul meu e in concediu.
Intrebarea : Ma va afecta daca stau o saptamana cu dita-mai gaura in masea? Mentionez ca gaura e in forma conica, e foarte ciudat, si pe fund simt ceva moale. Am baut apa rece si nu m-a durut, la fel am si mancat pe partea respectiva si nu m-a durut.
Deci? happy

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| TwinDragons a răspuns:

Nu este nici o problema,te poti duce linistit,odata ce a fost tratata,nu ti-a ramas nimic decat o gaura,dar si gaura aia iti va putea face probleme,du-te linistit la mare,distreaza-te,dupa care cand revii imediat sa te duci la dentist si incearca sa mananci mai ferm in primele saptamani,o plomba dureaza cativa anii, dar nu te baza pe simtul, ca ti-a pus-o gata, trebuie si tu sa ai cat de cat grija de ea, distractie placuta!

1 răspuns:
| Mayhem666 a răspuns:

Nu cred ca este nici o problema, nu iti face griji, poti sa te duci la dentist, dupa ce te intorci de la mare.