| assasinscreed010101 a întrebat:

Am 12 ani si din cand in cand ma doare testicolul stang. Ce s-ar putea sa am?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
18 răspunsuri:
| Felys a răspuns:

Probabil te-ai lovit la el candva si cine stie ce s-a intamplat, mergi la medic pana nu e prea tarziu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E vorba de pubertate. Dar daca chiar te doare rau eu zic sa consulti medicul de familie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Durerile testiculare pot surveni in urma unor cat de mici traumatisme, in urma unei lejerii stanjenitoare, unei nflamatii nespecifice ( durerile au cedat dupa un scurt tratament cu antibiotice ) datorita unei retentii prelungite a spermei ( abstinenta ) si alte situatii de patologie. Cred ca un consult la urologie este necesar atunci cand mai apar durerile, pentru ca medicul sa constate personal situatia. Sanatate!
Te pup!

| assasinscreed010101 explică (pentru anonim_4396):

Ce inseamna retentii? Si ce inseamna abstinenta?

| anonim_4396 a răspuns (pentru assasinscreed010101):

Retentie de apa in organism de pilda-adica "retinere" acumulare de apa in prganism, tesuturi.
Abstinenta-te abtii de la un lucru, nu-l faci.

| assasinscreed010101 explică (pentru anonim_4396):

Pai ma mai uit la filme porno si cand ma uit fac laba dar nu cat sa ejaculez...

| assasinscreed010101 explică (pentru anonim_4396):

Cum sa ma razbun pe o fata care m-a lovit in testicole?

| Laura927 a răspuns:

Du-te la medicul de familie,iubitul meu joaca football, s-a lovit, I s-a umflat si nu s-a dus la doctor in aceeasi zi, a doua zi s-a dus pentru ca umflat si lau bagat de urgenta in operatie pentru extirpare, du-te nu iti fie teama, mai bine acum decat prea tarziu.sad

| assasinscreed010101 explică (pentru Laura927):

Si cum sa le spuns parintilor... nu pot. Pur si simplu.

| Laura927 a răspuns (pentru assasinscreed010101):

Ai INNEBUNIT de tot! inca nu ai fost? Zii mamei in particular stii uite de ceva vreme am o problema, testicolul stang ma inteapa si vreau sa merg la doctor.si atata tot! mergi la doctorul de familie iti da trimitere la urolog si vezi care e problema! cu un singur testicol barbatii functioneaza la fe de bine! dar sa speram ca nu e cazul, nu sta ca tu esti in pericol!

| Laura927 a răspuns (pentru assasinscreed010101):

Zimi ce ai facut...

| assasinscreed010101 explică (pentru Laura927):

Pai nici nu m-as duce la urolog. Daca e barbat imi e scarba. Daca e femeie imi e rusine.

| Laura927 a răspuns (pentru assasinscreed010101):

Atunci stai in canapea si relaxeaza-te ca testicolul tau e bine!sad

| assasinscreed010101 explică (pentru Laura927):

Eu zic ca e mai bine in pat... daca functioneaza testez cu o fata si daca nu ejaculez ma sinucid. rolling on the floor. Mie imi e sa nu am cancer.

| assasinscreed010101 explică (pentru Laura927):

Cum as putea sa ma razbun pe o fata care m-a lovit in testicole?

| irrumator30 a răspuns:

Te-ai lovit? Daca da, du-te la doctorul de familie, iar ea va stii unde sa te indrume pentru alte investigatii medicale mai amanuntite.

| loverboy111 a răspuns:

Du-te la doctor si vezi.