| anonim_4396 a întrebat:

am 12 ani si imi crescuse putin parul la subrat (nu va ganditi la padure, etc micut) si mi-am dat cu aparatul de ras. Dupa ce mi-am dat a crescut peste o sapt cam asa la loc si acum din ce in ce creste mai repede. Imi puteti da o metoda de a scapa de el si sa creasca mai greu? Multumesc anticipat, ofer funda si nu vreau mistouri.

PS: Sunt baiat.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

De apreciat ca te ingrijesti. De ce sa raspunda cineva "la misto"?
Indiferent ca il razi sau dai cu creme care in realitate il rup, radacina ramine si va creste la loc. O solutie ar fi epilatul cu ceara. Daca ai curaj si suporti. Asta ii va scoate si radacina. Din pacate, fiind tinar, vor mai apare fire neformate si va trebui repetata epilarea. Dar cel putin, scapi definitiv de parul axial care, retine transpiratia cu mirosul ei si este si inestetic.

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Multumesc pentru fundita. Si sa stii ca apreciez cu adevarat ca te ingrijesti. Putini baieti fac asta.

| Anonimul122 a răspuns:

Ok uite cum faci, nu zic la misto, pentru o funda si vot, eu raspund la, serios

pasul 1, stiai ca sunt creme, care numa te dai, lasi 1 minut 2 si dupa indepartezi cu ceva de plastic, se cheama "crema Depilatoare" uite aici baiete pote te intereseaza, http://www.eva.ro/......1055.html, sti si eu am avut un frate mai mare ca re a facut la fel si creste destul de greu 1 luni dureaza sa creasca de 5 milimetri, bafta

Apropo FUNDA si Vot daca vrei vot, Dami Funda pa, ai grija cum folosesti crema aia bafta

| KillerBunny1500 a răspuns:

Uite stiu o metoda, dar eu sunt fata, nu stiu daca se aplica si la baieti, dar imi fine : exista o crema speciala pentru caderea parului, incearca sa gasesti la farmacie sau in magazine naturiste. Mai gasesti si pe la AVON si Oriflame. PS cum am mai spus, nu stiu daca se aplica si la baieti.

| JessicaFrumoasa a răspuns:

Nu se poate.Asa zic eu.Tu esti si prea mic... Parul o sa-ti creasca la loc.Creste mai repede deoarece te-ai dat cu aparatul de ras. Oricum mai devreme sau mai tarziu tot ajungeai la asta.Nu te-am ajutat deloc stiu.