| IGPI a întrebat:

Am 13 ani aprox 182 cm si 75 kg stiu ca inca nu e atat de mult, dar vreau sa slabesc sa fiu in forma maxima cat mai repede, imi puteti recomanda un regim prin care sa slabesc rapid? Si care ar fi greutatea ideala pentru mine? Va rog sa raspundeti la ambele intrebari.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| Sn4k3 a răspuns:

Pai ce sa mai slabesti, asta e greutatea ideala. Acum trebuie doar sa pui masa musculara si sa mai elimini grasimea. Deci mananca proteine, carbohidrati complecsi, nu simpli caci astia ingrasa (dulciuri, sucuri, etc), si grasimi putine (in jur de 30g) + sport.

| alex495 a răspuns:

Esti chiar slab. Eu la 175 la 70 de kg eram ok. Ar trebui sa mai pui acolo 2 3 kg macar. N ai nevoie de niciun regim. Insa daca vrei sa scazi procentul de grasime din corp lasa dulciurile si sucurile de orice tip. Mananca fructe pana te poti obisnui sa nu mananci dulce deloc

| SSaleu20 a răspuns:

1.82 si 75kg? E destul de ok. Dar poate ai bratele slabe si picioarele la fel si abdomenul... E de fapt o burta?laughing
Incearca sa alergi si sa faci niste flotari si abdomene ai atunci o sa fii "freș"

Ps: Eu la 18 ani am 1.77/78 si 80km

| raMLesS a răspuns (pentru SSaleu20):

Ai 80km? Ce mare esti.

| SSaleu20 a răspuns (pentru SSaleu20):

Kg nu km happy****

| Heroyn a răspuns:

Regimul comunist.