| LeWildWhiteNiqqa a întrebat:

am 13ani, si de cand eram mic, imi transpira palmele, tare de tot.
Am obs ca-mi transpira destul de tare cand am emotii sau ceva de genu, dar si cand stau linistit in pat sau la TV. de exemplu, cand ma joc pe comp, tot mouseu' e ud; c

Vreo solutie?
Nu, n-am de gand sa-mi amputez mainile =0

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Hydrangeaceae a răspuns:

Bună!
Exact aşa păţesc şi eu dar nu am putut înţelege niciodată care este motivul.
Părinţilor mei nu li se întâmplă acest lucru, deci nu e ceva moştenit.
Pur şi simplu stau şi îmi transpiră mâinile.
Să ştii că nu este nimic îngrijorător. Recomand să bei ceai de salvie, s-ar putea să te ajute.
Pa-pa.

3 răspunsuri:
| alwaysStyles a răspuns:

Pai si prietena mea are problema asta, ea bea ceai de salvie in fiecare zi, si chiar daca are un gust rau nu ai mai transpira mainilehappy

| allexandracovaci a răspuns:

Buna. si eu am o prietena care este la fel. cu asta nu se poate face nimica. ori o mostenesti de undeva ori asa esti tu. parerea mea este ca trebuie sa consulti un medic sau ceva care sa te ajute. Funda

| Anik16 a răspuns:

Chestia asta se intampla deoarece corpul tau sufera niste transformasi. Mai ai putina rabdare si ai sa vezi ca o sa iti treacawinking