| AlexKx a întrebat:

Salut am 15 ani. In ultimul timp imi transpira palmele foarte tare si e enervant. Tot timpu am mainile umede. Ce as putea sa fac?

3 răspunsuri:
| Maioru a răspuns:

Iti transpira palmele pentru ca esti o fire emotiva.Incearca sa fii mai indraznet si sa nu te sperii sau sa dramatizezi toate situatiile.Incearca sa fii calm si da dovada de stapanire de sine.

| Coso_Cosmin_1994 a răspuns:

Nu tine de firea ta sau de comportament, nu trebuie sa fi calm sau relaxat, am avut un coleg la scoala avea aceeasi problema, scria 2-3 randuri se stergea cu prosopu, e lipsa de calciu, Bea mult lapte, daca nu poti gol incearca cu cereale, manca multe fructe si legume, in special sfecla ridiche spanac varza... nu trebuie sa le mananci goale, poti sa le combini cu ceva, Crede-ma va functiona depinde de tine daca esti ambitios si poti sa tii un mic regim! Succes

| TudorB a răspuns:

Asa mi se intampla si mie...
Chiar e enervant
Am luat o crema(nu stiu cum se cheama) si nu imi mai transpire mainile asa de tare