| anonimul0724 a întrebat:

Salut TPU
Am 14 ani 85kg si 1. 85inaltime
De ieri m-am pus pe cura de slăbire,sunt destul de gras in zona burtii cat si cea a picioarelor
Nu ma prea omor cu dulciuri,sucuri, fast fodd uri
Azi de exemplu am mâncat de dimineata un mar si o portocala, la masa de prânz(14:00)am mâncat supa de pui si foarte putina carne de porc cu o felie de paine iar masa de seara (18:30) am mâncat o felie de paine cu o bucata de carne de porc si un mar.(a fost buna alimentatia mea pentru o cura de slăbire? sad )
Apropo cate calorii trebuie sa consum la vârsta mea,inaltime, kg
E adevărata dieta cu apa calda si lămâie dimineata (vreau sa aud răspunsuri de la cei care au încercat, si au apărut rezultate)
Si ce fel de miscare imi recomandati sa slăbesc repede in zona picioarelor si a abdomenului happy
Vreau sa slăbesc vreo 15-20kg in 3-4 luni
Multumesc frumos!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Shanga a răspuns:

Salut, poti sa faci sport, 10-15m cu gantere daca ai, cat despre alimentatie. sunt sigur ca nu poti sa mananci in fiecare zi asa, am avut 100 de kg, eram gras dar am slabit usor, nu am stat sa urmaresc toate retele pentru slabit, sunt o prostie. totul e in capul tau.
Am facut sport in casa, sincer sa fiu nu prea am mai iesit din casa, poate doar noaptea pentru niste plimbari pe jos de 1-2km, am mancat sanatos si foarte putin, nu pare dar apa ajuta foarte mult.
Poti sa mai mananci si ceva dulce dar sa mananci cu cap, eu daca mananc multe dulciuri intr-o zi, mai mananc saptamana viitoare.
Sa ai grija ce mananci, e aiurea sa pui cateva sute de grame pe tine pentru un gust.
Mersul pe jos te ajuta, trebuie sa mergi mult, sa nu mananci imediat dupa ce ai ajuns acasa.

1 răspuns:
| BuLaNNNeL a răspuns:

Nu exista trucuri minune, pastile, ceaiuri si etc de slăbit. Slăbești prin alimentație (deficit caloric)- ai pe google enșpe mii de astfel de calculatoare, cel mai cunoscut fiind iifym, sport si multa apa. Apropo, cu ce te hranesti de ai crescut atât? laughing