| anonim_4396 a întrebat:

Am 14 ani si 1.45 m si vreau sa ajung la 1.80 credeti ca baschetul m-ar ajuta?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Azµre a răspuns:

Vorbește cu părinșii ești prea mic de înășțime la 14 ani. Să te ducă la Spitalul Parhon în București, la endocrinologie cât mai urgent acum cât încă ești mic și în creștere. Mai târziu nu se va mai putea face nimic.

| DjCristian a răspuns (pentru Azµre):

Stiu ca sunt mic de statura o sa vad cum fac mai am ceva timp la dispozitie.

| Azµre a răspuns (pentru DjCristian):

Tocmai aia este că nu ai treaba asta trebuia observată mai devreme pe la 12 ani că, crești greu în înălțime, presupun că ești și slab în afară de faptul că ești mic.

8 răspunsuri:
| Ella3133 a răspuns:

Da,o sa te ajutewinking
la fel si inotul
dar sa stii ca perioada de crestere la baieti este mai mare de la 14 aniwinking

| Cosmin1986 a răspuns (pentru Ella3133):

Baschetul NU ajuta la crestere asta e doar un mit.

| DanScutaru a răspuns:

Sigur ca te ajuta basketul... El este sportul perfect... Succes la crescutwinking

| Cosmin1986 a răspuns (pentru DanScutaru):

Baschetul NU ajuta la crestere asta e doar un mit pentru COPIII MICI SI PAMPALAI care nu au citit o carte de anatomie in viata lor

| Agenta004 a răspuns:

Hmm...Da, baschetul are efect asupra cresterii, la fel cum are si inotul, voleiul, gimnastica. Cel mai bine cresti intre varsta de 12-16 ani. Oricum, nu ai nimic de pierdut.

| Cosmin1986 a răspuns (pentru Agenta004):

Baschetul NU ajuta la crestere asta e doar un mit pentru COPIII MICI SI PAMPALAI care nu au citit o carte de anatomie in viata lor.